Jednorazowa spłata długu dzięki kolejnej pożyczce wygląda obiecująco. Czy w rzeczywistości pożyczka na spłatę długów naprawdę się opłaca?

 

Choć może się wydawać, że pożyczka na spłatę długów to dobry pomysł, my przestrzegamy przed zgubnymi skutkami takiego działania. To z pozoru łatwe rozwiązanie, może pogorszyć Twoją sytuację finansową.

 

W wyjątkowych przypadkach, jeśli Twój dług jest niewielki, spłata wcześniejszych należności może się udać. Musisz jednak mieć świadomość, że w ten sposób nie uwolnisz się od finansowych zaległości. Po prostu będziesz mieć kolejne do spłacenia. Jeśli z kolei masz duże długi, taka pożyczka nie wystarczy na ich spłatę.

 

W obu przypadkach istnieje realne zagrożenie, że pożyczka, która miała uwolnić Cię od ciężaru wielu zobowiązań, wpędzi Cię w spiralę długów.

 

Jak nie wpaść w spiralę długów — przeczytaj we wpisie na ten temat.

 

Pożyczka na spłatę długów — o tym warto pamiętać

 

Jeśli mimo wszystko chcesz zaciągnąć pożyczkę na spłatę długów, zastanów się, jaki jej rodzaj będzie w Twojej sytuacji najkorzystniejszy.

 

Przez negatywną historię kredytową w BIK zaciągnięcie takiej pożyczki może być utrudnione. Żaden bank nie udzieli pożyczki na spłatę zadłużenia bez sprawdzenia pożyczkobiorcy w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).

 

Również uzyskanie pożyczki od osoby prywatnej może nie być łatwe, nawet w przypadku rodziny. Pożyczanie pieniędzy osobie zadłużonej jest po prostu dużym ryzykiem.

 

Czym jest konsolidacja długów? — zapoznaj się z naszym artykułem.

 

Jak wyjść z długów bez zaciągania kolejnej pożyczki?

 

Czy istnieje zatem dobry sposób na wyjście z długów bez konieczności ubiegania się o kolejną pożyczkę? Tak, i jest znacznie prostszy. A do tego chroni przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia. Może Cię nawet z niej wyciągnąć. Co musisz zatem zrobić?

 

Porozumieć się z wierzycielami lub firmami windykacyjnymi, które ich reprezentują.

 

Firmy windykacyjne bardzo się starają, aby windykacja odbyła się w sposób polubowny. Skontaktuj się z windykatorem, przedstaw mu swoją sytuację finansową i określ możliwości spłaty. Jeśli naprawdę chcesz wyjść z długów, windykator z pewnością pomoże ustalić harmonogram i wysokość rat. Bez zaciągania na to pożyczki!

 

Z naszego poprzedniego artykułu dowiesz się, na czym polega windykacja polubowna

Poleć artykuł